Czas to pieniądz

picture

Masz problem z firmą.
Jeśli kupiłeś produkt a niestety okazał się totalną porażką, wyraż swoją opinie o nim oraz ustrzesz innych przd jego kupieniem.

picture

Our Services

picture

Statystyki forum.
Jesteś nowym użytkownikiem. Tak więc dołącz do grona 1203 użytkowników już zarejestrowanych.

picture

What We Do?

picture

Ostatnio poruszamy temat.
Ten wątek na forum dotyczy produktów wysokiej jakości oraz wykonanych przez grupę ludzi z firmy...

picture

Tłumacz języka rumuńskiego

Tłumacz języka rumuńskiego

Dzień dobry. Jestem studentką filologii rumuńskiej. W Polsce znajdę pracę jako tłumacz języka rumuńskiego?

Abaddon616

Posty: 12

 
Unia Europejska wprowadza tak zwaną autonomię językową, czyli że obowiązuje w niej tyle języków urzędowych, ile państw członkowskich. Nic więc dziwnego, że nawet w naszych krajowych przedstawicielstwach Komisji Europejskiej potrzebny jest tłumacz języka rumuńskiego.

Tatusiekk

Posty: 21

 
Tłumaczyć dokumenty urzędowe z języka rumuńskiego możemy sobie nawet sami. Najważniejsze, żebyśmy potem otrzymali odpowiednią pieczątkę, mówiącą o zgodności tłumaczenia z oryginałem. Takie szanse ma tylko i wyłącznie tłumacz przysięgły rumuńskiego.

rumunekt

Posty: 13

 
Zapotrzebowanie na tłumaczy widoczne było zawsze. Są to przecież bardzo wykształceni ludzie. Nie dziwię się więc, że tłumacz rumuński w warszawie ma tyle zleceń. W tym języku brakuje nam translatorów.

Pamooko

Posty: 12

 
Jeśli komuś zależy na zaufanym tłumaczu języka rumuńskiego, to z całym sumieniem polecam usługi zrealizowane poprzez tą Panią http://www.tlumaczeniarumunski.pl Tłumaczenia niezwykle dobre i zawsze na czas.

Marcell3

Posty: 22

 
Sądzę, że każdy dobry tłumacz rumuński powinien cały czas się szkolić, biorąc udział w różnego rodzaju konferencjach, nie wspominając już o regularnym czytaniu czasopism i książek napisanych w tym języku.

joziq34

Posty: 23

 
To oczywiste, że tłumaczem przysięgłym rumuńskiego nie może zostać przypadkowa osoba. To zawód zaufania społecznego. Aby zostać przysięgłym translatorem, trzeba zdać egzamin państwowy, który potwierdzi to, że nasza znajomość języka obcego jest aktualnie na odpowiednim i co więcej, wymaganym poziomie.

strusiek

Posty: 15

 
Zarobki tłumacza zależne są od typu wykonywanych zadań oraz miasta, w którym świadczy swoje usługi. Trudno bowiem zestawić zarobki tłumacza rumuńskiego z warszawy z tym, który tłumaczenia przygotowuje dla mieszkańców Pułtuska, nie umniejszając nikomu.

Alaneq

Posty: 17

 
Rumuński nie jest wbrew pozorom ciężkim językiem do nauki. Mówił mi o tym kiedyś mój tłumacz rumuński, który po pięcioletnich studiach filologicznych rozpoczął prowadzić prywatną działalność translatorską.

Oct714

Posty: 18

 
Moja siostra od podstawówki chodziła na dodatkowe zajęcia z nauki francuskiego. W szkole średniej zajarała się rumuńskim. W tym kierunku zrobiła też sobie studia. Obecnie pracuje jako tłumacz języka rumuńskiego i radzi sobie całkiem nieźle. Cały czas powtarza, że rumuński to jeden z łatwiejszych języków.

Yuri20

Posty: 19